Logorytmika – zajęcia dla dzieci

Zajęcia logorytmiczne „Centrum BAAS” – Prowadzi Adrianna Zbińska. Złotoryja.

Logorytmika jest połączeniem rytmiki i terapii logopedycznej. Wykorzystuje możliwość oddziaływania na sferę słuchową, słuchowo-ruchową i ruchową dzieci w ścisłym połączeniu z metodologią pracy logopedycznej. Jej głównym celem jest stymulowanie rozwoju mowy małych dzieci, tak, by ich mowa rozwijała się harmonijnie i bez przeszkód.

Zajęcia logorytmiczne  świetnie sprawdzają się w profilaktyce, jak również w terapii logopedycznej. Zalecane są w szczególności dzieciom:

  • 3 i 4 – letnim, które podczas zabaw i ćwiczeń pod okiem logopedy, mają szansę uniknąć złych nawyków i wad wymowy.
  • 5 i 6 – letnim dają możliwość dostrzeżenia i korekty błędów w mówieniu lub wad wymowy.

Zajęcia logorytmiczne prowadzone są w formie grupowej, ponieważ w grupie łatwiej dzieci zachęcić do ćwiczeń. Zabawy wykorzystywane podczas zajęć mają przede wszystkim uruchamiać mechanizm mowy mimowolnie, bez nacisków – w ten sposób dzieci bawiąc się jednocześnie ćwiczą.

Jeśli w Twoim przedszkolu / żłobku jest zapotrzebowanie na regularne prowadzenie zajęć logopedycznych w tej atrakcyjnej i przyjaznej maluchom formie – skontaktuj się z nami! Przedstawimy nasze referencje z wielu zadowolonych placówek z Legnicy i okolic i spróbujemy znaleźć wolny, pasujący termin.

W naszym Centrum powstają również gotowe do pracy, zrealizowane w zgodzie z wytycznymi i sprawdzone scenariusze zajęć logopedycznych, które można nabyć w naszym sklepie internetowym w bardzo przystępnych cenach.